natangia bartoszyce

natangia bartoszyce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_wczasy19.jpgBiałystok jest największym miastem województwa podlaskiego. Leży w pobliżu Puszczy Knyszyńskiej, a także Biebrzańskiego Parku Narodowego i Narwiańskiego Parku Narodowego. Takie położenie sprawia, że okoliczne tereny są bardzo atrakcyjne i przyjazne do uprawiania aktywności rekreacyjnej. Wokół Białegostoku rozciąga się kilkadziesiąt szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych i samochodowych. To właśnie przez sam Białystok, a także tereny otaczające tą metropolię biegnie znany szlak rowerowy Green Velo.
Na szczególną uwagę zasługują Szlaki Tatarskie. Turyści mają do wyboru dwie opcje: mogą wybrać szlak krótszy i dłuższy. Na Podlaskim Szlaku Tatarskim, wędrowcy mogą zapoznać się z kulturą Tatarską. Szlak biegnie przez miejscowości od wielu stuleci zamieszkiwane przez ludność tatarską. Ma od długość stu pięćdziesięciu kilometrów. Rozpoczyna się w Białymstoku, dalej prowadzi do Sokółki, następnym przystanku na szlaku są Bohoniki. Miejscowość ta zasługuję na szczególną uwagę, gdyż to właśnie w niej podróżni mogą najlepiej zapoznać się z niezwykle ciekawą kulturą tatarską. W miejscowości tej znajduje się stary, drewniany meczet, wyjątkowy na skalę krajową. Zatrzymując się tutaj, turyści mogą też spróbować tatarskiej kuchni. Kolejnym przystankiem na szlaku jest przygraniczna miejscowość Krynki, a dalej Kruszyniany. Miejscowość ta również zamieszkana jest przez Tatarów.
Na szlaku, podróżni mogą zatrzymać się w licznych restauracjach i gospodarstwach agroturystycznych, a także skorzystać z licznych wiat ogniskowych.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top