Ekspres Bernina

Ekspres Bernina
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

wycieczki szkolne (8)Trzecie miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO zajmują dwa ekspresy Bernina i Lodowcowy należące do Kolei Retyckich.
Około pół miliona turystów rocznie odbywa prawdziwie magiczną podróż tymi pociągami. Nowoczesne wagoniki z panoramicznymi oknami pozwalają podziwiać zapierające dech w piersiach alpejskie krajobrazy. National Geagraphic określił trasę Ekspres Bernina jako jedną z najpiękniejszych na świecie. Trasa ta prowadzi z położonego na wysokości 585 metrów nad poziomem morza Chur przez prawdziwie dziką krainę Albula, następnie do
Górnej Engadyny, Ospizio Bernina (2253 metry nad poziomem morza) aż do Poschiavo ? Tirano (429 metrów nad poziomem morza). Podróż trwa cztery godziny, podczas których krajobrazy skrajnie się zmieniają (romantyczna i dzika dolina Albula, słoneczna Engadyna, znany na cały świat kurort St. Moritz, lodowcowa kraina Bernina i na końcu śródziemnomorski Veltlin. Po drodze jest sporo atrakcji: spiralne górskie tunele, wiadukty na takiej wysokości, że mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy i potężną dawkę adrenaliny i lodowce, które prawie można dotknąć.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top