Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

atrakcje-turystyczne-warszawy-10Stolica Polski – Warszawa, to cudowne miasto, które oferuje swoim mieszkańcom, jak i turystom bardzo wiele miejsc od odwiedzenia. Atrakcje turystyczne Warszawy są tak rozmaite, że nie sposób tam się nudzić. Co warto zobaczyć podczas pierwszego pobytu w tym mieście, tam aby w pełni poczuć klimat tego wyjątkowego miasta?

Wizytówką Warszawy i najpopularniejszym budynkiem w mieście jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki. Cechuje go wyjątkowa architektura. Jego wygląd przypomina Uniwersytet Łomonosowa w Moskwie. Budowla jest bardzo monumentalna i ogromna. Istnieje możliwość wjechania windą na taras widokowy, z którego zobaczyć można panoramę całej Warszawy. To z pewnością miejsce godne polecenia jako punkt startowy wycieczki.

Kolejnym znanym miejscem jest malowniczy Park Łazienkowski. Przechadzają się po nim dumnie pawie, a wiewiórki jedzą ludziom z ręki orzechy. To wyjątkowo zielone miejsce w centrum tak wielkiego miasta.

Wartym uwagi jest oczywiście Stare Miasto, z Kolumną Zygmunta oraz niezliczoną ilością knajpek i restauracji, gdzie można skosztować znakomitych potraw.

Fani piłki nożnej z pewnością będą chcieli dostać się na Stadion Narodowy, gdzie co chwile organizowane są różne ciekawe wydarzenia i koncerty.

Warszawa to miasto tętniące życiem i pełne różnych niespodzianek i atrakcji. Każdy Polak powinien przynajmniej raz je odwiedzić.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top